Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 10436384



*

nr 1043 6384


Joakim Allgulander

(f. 1965), Sverige


Litografi, Joakim Allgulander (f. 1965), "Blinded", PT, bladets mått: 38x27, löst blad


Joakim Allgulander, svensk målare, skulptör och keramiker född 1965 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 juni 2016
kl 19:42:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/6 23:46:48 1      100 kr
10/6 17:35:55 2      150 kr
13/6 01:38:09 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Joakim Allgulander

Joakim Allgulander, svensk målare, skulptör och keramiker född 1965 i Stockholm.

Läs mer om Joakim Allgulander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik joakim allgulander litografi litografier löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8061 Färglitografi
    2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:59
  • 9025 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:36
  • 9233 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:08




Ladda ner broschyr